2022 KTM 450 SX-F - UK37581-C
OUR PRICE
Payments From
More Info
Get in Touch
    Contact Us Form
    All fields marked with an asterisk (*) are required.
    First Name *
    Last Name *
    Email *
    Phone *
    Unit Name
    Unit Price
    Comments/Questions
    Description
    2022 KTM 450 SX-F
    Features May Include:
    Engine & Exhaust
    Chassis
    Ergonomics & Comfort
    Bodyworks & Graphics
    Info
    Industry
    Powersports
    Make
    KTM
    Model
    450 SX-F
    Trim
    Base
    Year
    2022
    Msrp
    7499
    Price
    Stock Number
    UK37581-C
    Category
    DIRT BIKE
    Subcategory
    DIRT BIKE
    Condition
    Pre-Owned
    Location
    Karl Malone Powersports Provo
    Fuel Type
    Gas
    Vin
    VBKSXR433NM337581
    Odometer
    35
    Specifications
    Body Style
    Plastic
    Cylinders
    1
    Fuel Capacity
    2
    GVWR
    739
    Engine Horsepower
    47
    Wheelsize
    Front Width (in): 1.6, Rear Width (in): 2.15
    Transmission
    5-speed
    Ignition/Starter
    Electric starter
    Bore x Stroke
    95 mm x 63.4 mm
    Engine (Displacement)
    449.9 cm³
    Weight (Wet)
    100.5 kg
    Front Brake
    Disc Diameter: 260 mm | Disc brake
    Rear Brake
    Disc Diameter: 220 mm | Disc brake
    Suspension (Front)
    WP XACT-USD, Ø 48 mm | Travel: 310 mm
    Ground Clearance
    375 mm
    Suspension (Rear)
    WP XACT Monoshock with linkage | Travel: 300 mm
    Seat Height
    950 mm